O nas

 

Ferrex Sp. z o.o. powstała w roku 1989 na bazie odlewni Poznańskiej Fabryki Maszyn Żniwnych. Przedmiotem działalności jest produkcja odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego. Firma posiada pełne wyposażenie dla realizacji całego procesu produkcyjnego od projektowania do magazynowania .Proces kontroli jakości materiałów wsadowych, procesu technologicznego oraz wyrobów gotowych wspomagany jest nowoczesnymi urządzeniami badawczo-pomiarowymi.


Od początku działalności naszej firmy wyprodukowaliśmy blisko 250 000 ton odlewów!


Nasi inżynierowie to sztab ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Dbamy o rozwój kompetencji, by przełożyło się to na finalną jakość naszych produktów. W firmie Ferrex pracuje blisko 200 pracowników z dużym zapleczem kadry inżynierskiej. Jesteśmy dumni z tego, że otaczamy się takim zespołem, bowiem wiemy, że nie byłoby tak wielu sukcesów naszej firmy gdyby nie oni. Gwarantujemy, że to procentuje w realizacji każdego zamówienia.


Większość produkcji (ponad 70%) eksportujemy poza granice naszego kraju, głównie do takich krajów jak Niemcy, Austria, Dania oraz Holandia. Udział wysokojakościowych odlewów z żeliwa sferoidalnego stanowi ponad 60%.Wykres 1: Procentowy udział rynków zbytu w sprzedaży *

 Wykres 2: Procentowy udział sprzedaży odlewów z żeliwa sferoidalnego (DI) i żeliwa szarego (GI) *


 * – Dane z 31.12.2019 r.

Misja Spółki

Prowadzenie działalności zapewniającej renomowaną pozycję Ferrex Sp. z o.o. w branży odlewniczej jako producenta najwyższej jakości odlewów żeliwnych.


Strategia Firmy

Długofalowa i perspektywiczna działalność polegająca na rozwiązywaniu coraz trudniejszych zadań i wyzwań technologicznych w zakresie produkcji wysokogatunkowych odlewów. Strategii tej podporządkowany jest harmonijny i wszechstronny rozwój w zakresie techniki, technologii, infrastruktury, warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.W FERREX Spółce z o.o. od 1999 roku obowiązuje ciągle doskonalony, certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001 /obecnie ISO 9001:2015/ oraz od roku 2006 certyfikowany system zapewnienia jakości wg EN 764-5 Rozdz. 4.2 i AD2000-Merkblatt WO, zgodny z Dyrektywą 2014/68/UE.

Dla realizacji strategii Spółki sformułowano następującą treść polityki jakości: „Naszym klientom gwarantujemy PEWNOŚĆ w zakresie wysokiej jakości wyrobów i usług oraz pełne zadowolenie ze współpracy poprzez ciągle doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością.”

Deklarację tę firma Ferrex składa posiadając:

 • Kompetentny zespól specjalistów
 • Stały nadzór nad poszczególnymi fazami procesów produkcyjnych
 • Stalą kontrolę stabilności i powtarzalności parametrów techniczno-technologicznych opisujących procesy produkcyjne
 • Rozbudowany system wszechstronnych badań i kontroli:
  • materiałów i surowców
  • maszyn i urządzeń
  • wytopu żeliwa
  • oprzyrządowania modelowego
  • wytwarzania form i rdzeni
  • gotowych odlewów.


 CERTYFIKAT ISO 9001:2015 do pobrania

PL DE ENG
Certyfikat_ISO_2021_PL.pdf
Certyfikat_ISO_2021_DE.pdf

Dyrektywa_201468EU_PL.pdf
Dyrektywa_201468EU_DE.pdf
Dyrektywa_201468EU_EN.pdf

EKOLOGIA

Dla Firmy FERREX ekologia to nie chwilowa moda, to konieczność i wysoka świadomość oddziaływania na środowisko naturalne oraz najbliższe otoczenie. Zawsze każdy projekt zakłada badanie jego wpływu na środowisko, co jest istotnym elementem posiadanego Pozwolenia Zintegrowanego. Na przestrzeni lat realizowaliśmy szereg inwestycji mających na celu modernizację naszej firmy nie tylko w aspekcie jakości, wydajności ale w dużej mierze dla ograniczenia emisji szkodliwych gazów, pyłów, płynów, hałasu oraz redukcji emisji CO2. 


Działania obejmowały zakup i modernizację systemów odpylania i oczyszczania powietrza, instalacji do redukcji emisji LZO i metanu na wydziale malarni, ograniczanie hałasu przez montaż nowej linii formierskiej Disa Match oraz neutralizacji toksycznych płynów technologicznych w technologi wykonywania rdzeni metoda cold-box. 


Obecnie prowadzimy przygotowania do inwestycji związanej ze zmianą technologii topienia żeliwa, co pozwoli w przyszłości znacznie ograniczyć zużycie energii elektrycznej a tym samym zredukować emisję CO2. Ważnym dla nas aspektem jest także prowadzenie racjonalnej  gospodarki odpadami przemysłowymi oraz komunalnymi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.


Twój produkt

w naszej odlewni

70 lat doświadczenia.
To ma znaczenie.

Wyceń swój projekt

Wykonanie strony internetowej: Bee IT

Nasz serwis wykorzystuje technologię plików cookies do personalizacji treści i analizy ruchu na stronie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej: Polityka prywatności